Gaziantep havuz temizliği Havuz ve jakuzi temizliği bizim için önemlidir. Havuzlar ve jakuziler insanların birebir etkileşimde oldukları yerlerdir. Buralarda doğru temizlik malzemeleri, doğru şekilde kullanılmalıdır. Temizlik ardından havuz ve jakuzi içinde kalmayacak şekilde temizlik malzemelerin iyice durulanması ve ölçüsünün yerinde olması gerekmektedir.

Havuz Temizleme Hizmeti Gaziantep

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan havuzlar, insanların sıcaktan biraz olsun kaçıp serinlemesi ya da egzersiz yaparak sağlıklı kalması için mükemmel bir seçenek haline gelebilir. Profesyonel temizlik aletleriyle Gaziantep havuz temizliği hizmeti vermekteyiz. Elbette havuzlar yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da kullanılabilir. Elbette aradaki fark kış aylarında kullanılan havuzların kapalı alanda yer almasıdır. Bu havuzların ortak noktası ise düzenli bir şekilde havuz temizliği yapılması gerektiğidir.

Havuz temizliği insanların sağlığını ve görüntüyü korumak adına özen gösterilmesi gereken bir konudur. Yosun tutmuş mikrop yuvası bir havuz hem görüntü açısından insanları etkilemeyecek hem de sağlık açısından pek çok soruna neden olacaktır. Bu nedenle ev, site, otel ve diğer alanlarda kullanılan havuzların temizliğine olabildiğince özen gösterilmelidir. Ayrıca Gaziantep havuz temizlik hizmeti bakımı sık sık yapılmalıdır.

Periyodik şekillerde yapılmayan havuz temizlikleri nedeni ile insanların çeşitli hastalıklar kapmasına neden olunabilir. Ancak elbette havuz temizliğinin de profesyonel bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yanlış ya da eksik kullanılan temizlik ürünleri nedeni ile havuzların daha kötü hale gelmesine neden olunabilir. Gaziantep havuz temizliği Bunların yanı sıra havuz temizliğinde kullanılacak olan temizlik malzemelerinin kaliteli olmaması da olumsuz sonuçlar yaratabilecektir.

Gaziantep Havuz Temizlik Şirketi

Havuz ve denge tankı gerekli kim sayallarla temizlenir.

  • -Havuza ve denge tankına bir miktar su alınarak yaklaşık 2-3 saat ters yıkama yapılarak filtre temizliği yapılır.

Denge tankından havuza su verilir.havuz tabanındaki boruların temizliği için,

-Filtreler ve ön filtre sökülerek temiz olup olmadığı kontrol edilir.

-Pompalar sökülerek fan kanalında olabilecek tortular temizlenir.

Pompaların basıncı düşük ise tamiratı yapılmalıdır.

-Havuz süpürgesi ve hortumu kontrol edilmeli gerekiyorsa yenilenmeli.

Tesis ilk defa çalışacaksa veya belli bir süre beklemiş ise tanklarda birikmiş olan çürümüş çamur ve pis su temizlenmelidir.

-Tanklara atık su veya temiz su doldurulup 10 gün süre ile sistem çalıştırılır,bakteri üremesi sağlanır.

-Bakteri üremesinin hızlanması için havalandırma tankına Hazır Bakteri verilir.

Etiketler: ,
Paylaş